Anna Masiul Gozdecka Przestrzen Milosci

Abstrakcyjny realizm Anny Masiul-Gozdeckiej


Zapraszamy do zapoznania się z twórczością Anny Masiul-Gozdeckiej – tylko do 20 lipca w Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na Puławskiej 17.

Artystka ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych w pracowni profesora Krzysztofa Wachowiaku w 2000 roku. Specjalizowała się nie tylko w malarstwie, lecz także w fotografii (pod kierunkiem profesora Rosława Szaybo) oraz w filmie animowanym (pod kierunkiem profesora Daniela Szczechury). Od kilku lat zajmuje się również grafiką komputerową. Do malarstwa powróciła na przełomie 2005/2006 wystawą w internetowej Galerii SART.

To nie pierwsza wystawa artystki w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej – już w 2008 roku mogliśmy podziwiać jej prace. W 2007 roku stworzyła kolekcję 20 obrazów abstrakcyjnych na zlecenie londyńskich projektantów Metro Design Consultants dla Ujima Housing Group – kolekcję można obecnie zobaczyć w budynku Ujimy w Londynie. Jej prace znajdują się w kolekcjach w Polsce, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii… a nawet na Tajwanie!

Anna Masiul Gozdecka Koncertowe 12

Ciekawa technika, którą stosuje Anna Masiul-Gozdecka, od razu przyciąga uwagę – oryginalna faktura, elementy kolażu, wypukłe elementy… Ekspozycja w Galerii Katarzyny Napiórkowskiej to m.in. obrazy ułożone w cykle: „Koncertowy”, „Plażowy” i tzw. „Przestrzeń miłości”. Żywa kolorystyka i wdzięczna tematyka – wszystko to zawarte w formie, którą chciałoby się przewrotnie nazwać „abstrakcyjnym realizmem”. W pracach Artystki odbijają się echa jej pozostałych fascynacji: fotograficzne kadry, nieco przypominające klatki filmu animowanego. Ruch i dźwięk uchwycone na milczącym płótnie.

Zapraszamy do Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej (Puławska 17, Europlex) – wystawa trwa do 20 lipca. Materiał na temat wystawy Anny Masiul-Gozdeckiej w dzisiejszym Qadransie Kultury w TVP Warszawa. Polecamy!

(http://www.tvp.pl/warszawa/kultura/qadrans-qltury/wideo/14-lipca-2011/4883259 – 07:10)

Magda Napiorkowska w Qadransie Kultury

Katarzyna Duda

Warto zajrzeć:
http://www.agozdecka.art.pl/
http://www.facebook.com/pages/Malarstwo-Anna-Masiul-Gozdecka/139023416139160

Fotografie pochodzą ze zbiorów Galerii Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.
Fot. 1: Anna Masiul-Gozdecka: Przestrzeń miłości, 2011
Fot. 2: Anna Masiul-Gozdecka: Koncertowe nr 12, 2011

Redakcja Artissimo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *