Michalina Trefon. Trzy siostry – wystawa malarstwa

Michalina Trefon w swoim malarskim cyklu „Trzy siostry” przedstawia związki pomiędzy kobietami. Analizuje wzajemne relacje między trzema bohaterkami tworząc psychologiczny portret trzech osobowości. Wątki autobiograficzne przeplatają się z senną fantazją. Codzienne czynności takie jak „Ubieranie”, „Rozbieranie”, „Czesanie” mają symboliczny charakter i odnoszą się do więzi łączących kobiety. Wzajemnym relacjom towarzyszą skrajne uczucia przyjaźń, miłość, zazdrość, współodczuwanie, współczucie i zazdrość. Autorka przegląda się w różnych odsłonach tej opowieści i buduje wielowątkowy cykl dotyczący kobiecej tożsamości.

„Inspiruję się snami lub układam jakieś opowiadanie w myślach. Czasami zapisuję jakieś słowa w trakcie malowania, albo jakiś tekst, który może towarzyszyć mi przez cały cykl. Wracając do snów, nieraz fantazjuję i wymyślam ciąg dalszy, będąc już na jawie. Przez co siostry na moich obrazach z czasem zaczęły stawać się odrealnionymi wytworami mojej wyobraźni.”
Michalina Trefon

Michalina Trefon (ur.1987 w Tarnowskich Górach) Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych im. Józefa Pankiewicza w Katowicach oraz Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Ukończyła także Podyplomowe Studia na Wydziale Pedagogiki i Psychologii na Uniwersytecie Śląskim.

Michalina Trefon
Trzy siostry
wystawa malarstwa
2-16 grudnia 2014
wernisaż:
wtorek, 2 grudnia o godzinie 18.00

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Puławska 17
Warszawa
www.napiorkowska.pl

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej www.napiorkowska.pl

alt

Redakcja Artissimo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *