Wystawa prac profesora Mieczysława Olszewskiego i Aleksandry Radziszewskiej

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej na Mont des Arts w Brukseli zaprasza na wystawę profesora Mieczysława Olszewskiego i Aleksandry Radziszewskiej.

P_D_10817
Mieczysław Olszewski, Bez tytułu, olej na płótnie, 2015
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej

Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej przy Mont des Arts w Brukseli zaprezentuje malarstwo i rysunki profesora Mieczysława Olszewskiego (Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku) oraz malarstwo Aleksandry Radziszewskiej.

Mieczysław Olszewski (ur. 1945)
Studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w latach 1963-69, dyplom w pracowni prof. Jacka Żuławskiego. Profesor zwyczajny w Akademii Sztuk Pięknych, kierownik Katedry Malarstwa. W dorobku ma ponad 20 wystaw indywidualnych oraz udział w ponad 200 wystawach zbiorowych. Prace w zbiorach Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Narodowego w Szczecinie, Muzeum Okręgowego w Toruniu i innych.

Są to całkowicie nowoczesne obrazy obrazy, także w swojej treści. W sztuce nawet najbardziej brutalny erotyzm nie może zastąpić solidnej techniki malarskiej, namysłu malarza nad formalnym przedstawieniem tematu. Dla inteligentnego twórcy to tylko pretekst, „nagi fakt artystyczny”. Tylko taki artysta jest w stanie przykuć naszą uwagę i odblokować naszą wyobraźnię.
– 
Jacek Kotlica o malarstwie Mieczysława Olszewskiego

Aleksandra Radziszewska (1954-2012)
Dyplom w pracowni prof. Zabłockiego wyróżniony udziałem w wystawie Dyplom 1981 w warszawskiej Zachęcie. Brała udział w ponad 60 wystawach w Polsce, Francji, USA, Niemczech, Holandii.

Martwe natury – owoce Aleksandry Radziszewskiej to swoisty kalendarz przyrody. Malarstwo to przypomina – „pamiętaj, że żyjesz” – i to jest właśnie wspaniałe. To też poważna refleksja, ale jakże antydepresyjna. To bardzo istotny walor tego malarstwa. Mądrość martwej natury jest bliska mądrości natury.
– profesor Mieczysław Olszewski o malarstwie Aleksandry Radziszewskiej

Wernisaż: piątek, 16 czerwca 2017, godzina 19:00
Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej
Mont des Arts 8
Bruksela

Mecenasem portalu artissimo.pl jest Galeria Sztuki Katarzyny Napiórkowskiej.

logo_pl_galeria_napiorkowska-2015

Redakcja Artissimo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *